Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych

Wyślij zapytanie

Przejdź do formularza

Szybki kontakt?

zapytanie

Wyślij zapytanie

Wypełnij formularz

telefon

Zadzwoń:

+48 17 860 21 86

+48 22 244 17 77

email

Napisz do nas:

 

Pozycjonowanie szerokie (Long tail)

Pozycjonowanie szerokie (ang. Long Tail) to metoda polegająca na pozycjonowaniu z wykorzystaniem bardzo dużej ilości słów kluczowych dopasowanych do oferty całej witryny. W marketingu internetowym ważne jest takie ukierunkowanie działań, aby użytkownik otrzymał treści adekwatne do zapytania, czyli dokładnie takie, którymi jest zainteresowany.

Skuteczność pozycjonowania szerokiego, z wykorzystaniem tzw. long tail (na tzw. długi ogon), potwierdzają liczne badania, które wykazały, że ok. 70 – 80% wejść generowanych jest właśnie poprzez niszowe frazy. Wynika to z faktu, że użytkownicy coraz częściej wpisują kombinacje kilku słów, zamiast fraz pojedynczych. Tym samym pozycjonowanie szerokie i wykorzystanie dziesiątek, setek, a nawet tysięcy fraz lub słów kluczowych okazuje się bardziej efektywne niż pozycjonowanie na frazy ogólne. Rosnące znaczenie tej metody związane jest zarówno z większą świadomością użytkowników, jak i ze zmianami w algorytmie Google ukierunkowanymi na tzw. wyszukiwanie semantyczne.

Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z bardzo precyzyjnych fraz kluczowych, są one częściej wykorzystywane aniżeli pojedyncze frazy i słowa kluczowe o dużej konkurencyjności. Pozycjonowanie szerokie ma na celu przede wszystkim przyciągnąć użytkowników, zwiększając ruch na stronie, ale efektem takich działań często jest też szybki wzrost w naturalnych wynikach wyszukiwania. Dlatego też tak skuteczne jest korzystanie z „długiego ogona” fraz kluczowych, które wprawdzie są hasłami niszowymi, ale jednak bardziej konkretnymi, a co ważne mniej konkurencyjnymi.

pozycjonowanie szerokie na długi ogon - long tail
Korzyści wynikające z pozycjonowania szerokiego (długi ogon, long tail) to przede wszystkim:

  • szybko widoczne efekty pozycjonowania i szybsze osiągnięcie wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania,
  • stabilna pozycja w wynikach wyszukiwania,
  • uzyskanie przewagi konkurencyjnej na płaszczyźnie precyzyjnych fraz kluczowych,
  • dotarcie do tylko do świadomych i zdecydowanych użytkowników,
  • większa szansa na wywoływanie pożądanej akcji przez użytkownika, czyli potencjalnego klienta,
  • większy ruch na stronie,
  • wzrost konwersji, a tym samym zwiększenie sprzedaży produktów i usług.


Promowanie niszowych fraz kluczowych pozwala dotrzeć do świadomych i bardziej zdecydowanych użytkowników, poszukujących konkretnych produktów i usług, po które są gotowi sięgnąć. Świadomy użytkownik dokładnie wie, czego poszukuje, a zależy mu tylko na odnalezieniu odpowiedniej firmy. W związku z tym podejmowanie kompleksowych działań, jak pozycjonowanie szerokie, znacząco przekłada się na ilość wejść na stronę, a w konsekwencji wzrost konwersji i generowane zyski.

Pozycjonowanie szerokie to idealne rozwiązanie dla Klientów posiadających rozbudowane serwisy i sklepy internetowe. Już na wstępie wymagana jest dokładna analiza z wykorzystaniem narzędzi statystycznych, które dostarczą danych potrzebnych dla prawidłowego wyselekcjonowania fraz tworzących długi ogon. Pozycjonowanie szerokie na długi ogon (ang. long tail) wymaga też przeprowadzenia precyzyjnej optymalizacji witryny, aby każdej pojedynczej frazie wchodzącej w skład długiego ogona odpowiadała dedykowana podstrona. Trzeba też pamiętać, że strona musi posiadać wartościowy content, ponieważ wyszukiwarka analizuje treści w kontekście zapytań użytkowników i wyświetla tylko adekwatne do tych zapytań wyniki.

Ze względu na skuteczną realizację wielu projektów, posiadamy duże doświadczenie w zakresie pozycjonowania szerokiego. Bardzo precyzyjnie dobieramy frazy kluczowe, dzięki czemu udaje się nam umieszczać długi ogon jak najwyżej w wynikach wyszukiwania – nawet do 50 tysięcy fraz.

 

Zamów bezpłatną wycenę