Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych

Wyślij zapytanie

Przejdź do formularza

Szybki kontakt?

zapytanie

Wyślij zapytanie

Wypełnij formularz

telefon

Zadzwoń:

+48 17 860 21 86

+48 22 244 17 77

email

Napisz do nas:

 

Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie to metoda polegająca na pozycjonowaniu z wykorzystaniem bardzo dużej ilości słów kluczowych dopasowanych do oferty całej witryny. W marketingu internetowym ważne jest takie ukierunkowanie działań, aby użytkownik otrzymał treści adekwatne do zapytania, czyli dokładnie takie, którymi jest zainteresowany.

Skuteczność pozycjonowania szerokiego, z wykorzystaniem tzw. long tail, potwierdzają liczne badania, które wykazały, że ok. 70 – 80% wejść generowanych jest właśnie poprzez niszowe frazy. Wynika to z faktu, że użytkownicy coraz częściej wpisują kombinacje kilku słów, zamiast fraz pojedynczych. Tym samym pozycjonowanie szerokie i wykorzystanie dziesiątek, setek, a nawet tysięcy fraz lub słów kluczowych okazuje się bardziej efektywne niż pozycjonowanie na frazy ogólne. Rosnące znaczenie tej metody związane jest zarówno z większą świadomością użytkowników, jak i ze zmianami w algorytmie Google ukierunkowanymi na tzw. wyszukiwanie semantyczne.

Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z bardzo precyzyjnych fraz kluczowych, są one częściej wykorzystywane aniżeli pojedyncze frazy i słowa kluczowe o dużej konkurencyjności. Pozycjonowanie szerokie ma na celu przede wszystkim przyciągnąć użytkowników, zwiększając ruch na stronie, ale efektem takich działań często jest też szybki wzrost w naturalnych wynikach wyszukiwania. Dlatego też tak skuteczne jest korzystanie z „długiego ogona” fraz kluczowych, które wprawdzie są hasłami niszowymi, ale jednak bardziej konkretnymi, a co ważne mniej konkurencyjnymi.

pozycjonowanie na długi ogon
Korzyści wynikające z pozycjonowania szerokiego to przede wszystkim:

  • szybko widoczne efekty pozycjonowania i szybsze osiągnięcie wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania,
  • stabilna pozycja w wynikach wyszukiwania,
  • uzyskanie przewagi konkurencyjnej na płaszczyźnie precyzyjnych fraz kluczowych,
  • dotarcie do tylko do świadomych i zdecydowanych użytkowników,
  • większa szansa na wywoływanie pożądanej akcji przez użytkownika, czyli potencjalnego klienta,
  • większy ruch na stronie,
  • wzrost konwersji, a tym samym zwiększenie sprzedaży produktów i usług.


Promowanie niszowych fraz kluczowych pozwala dotrzeć do świadomych i bardziej zdecydowanych użytkowników, poszukujących konkretnych produktów i usług, po które są gotowi sięgnąć. Świadomy użytkownik dokładnie wie, czego poszukuje, a zależy mu tylko na odnalezieniu odpowiedniej firmy. W związku z tym podejmowanie kompleksowych działań, jak pozycjonowanie szerokie, znacząco przekłada się na ilość wejść na stronę, a w konsekwencji wzrost konwersji i generowane zyski.

Pozycjonowanie szerokie to idealne rozwiązanie dla Klientów posiadających rozbudowane serwisy i sklepy internetowe. Już na wstępie wymagana jest dokładna analiza z wykorzystaniem narzędzi statystycznych, które dostarczą danych potrzebnych dla prawidłowego wyselekcjonowania fraz tworzących długi ogon. Pozycjonowanie szerokie wymaga też przeprowadzenia precyzyjnej optymalizacji witryny, aby każdej pojedynczej frazie wchodzącej w skład długiego ogona odpowiadała dedykowana podstrona. Trzeba też pamiętać, że strona musi posiadać wartościowy content, ponieważ wyszukiwarka analizuje treści w kontekście zapytań użytkowników i wyświetla tylko adekwatne do tych zapytań wyniki.

Ze względu na skuteczną realizację wielu projektów, posiadamy duże doświadczenie w zakresie pozycjonowania szerokiego. Bardzo precyzyjnie dobieramy frazy kluczowe, dzięki czemu udaje się nam umieszczać długi ogon jak najwyżej w wynikach wyszukiwania – nawet do 50 tysięcy fraz.

 

Zamów bezpłatną wycenę