Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych

Wyślij zapytanie

Przejdź do formularza

Szybki kontakt?

zapytanie

Wyślij zapytanie

Wypełnij formularz

telefon

Zadzwoń:

+48 17 860 21 86

+48 22 244 17 77

email

Napisz do nas:

 

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Wzrost sprzedaży internetowej i duża konkurencja decydują o konieczności intensyfikacji działań związanych z poprawianiem widoczności sklepu internetowego w wyszukiwarkach, a tym samym pozyskiwaniem potencjalnych klientów. Sklepy internetowe są tym typem stron internetowych, dla których pozycjonowanie jest kluczową formą promocji decydującą o obrotach.

Skuteczne pozycjonowanie pozwala precyzyjnie trafić z ofertą sklepu internetowego do wybranej grupy docelowej, zapewniając tym samym znaczny zwrot z inwestycji. Wysoka efektywność pozycjonowania spowodowała, że jest to obecnie najdynamiczniej rozwijający się sektor reklamy doskonale realizujący cele marketingowe sklepów internetowych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – czy warto?

Spośród wszystkich osób korzystających z Google, aż połowa zwraca uwagę tylko na pierwsze dwie strony wyników wyszukiwania. Warto więc pozycjonować swój sklep internetowy, by znalazł się on w czołówce rankingu Google i innych wyszukiwarek. Dzięki pozycjonowaniu możemy zwiększyć zauważalność sklepu wśród potencjalnych klientów.

Jak podchodzimy do pozycjonowania sklepu internetowego?

Pozycjonujemy sklepy internetowe na określone frazy kluczowe, które pomagają dobrać nasi specjaliści. Za każdym razem przygotowują oni szczegółową analizę serwisu sklepu internetowego obejmującą kolejno:

  • wstępną analizę serwisu,
  • analizę działań konkurencji,
  • optymalizację serwisu,
  • budowę link popularity,
  • ciągłą analizą efektów oraz wprowadzanie zmian optymalizacyjnych,
  • raportowanie.

Warto zaznaczyć, iż w związku ze stale rosnącą świadomością użytkowników, idealnym rozwiązaniem - oprócz pozycjonowania na najważniejsze frazy – jest pozycjonowanie na tak zwany długi ogon.

Długi ogon tworzą precyzyjne, wielowyrazowe frazy wpisywane przez potencjalnych klientów w wyszukiwarki internetowe. Celem takiego pozycjonowanie jest wygenerowanie maksymalnie dużego ruchu w sklepie internetowym, na maksymalną ilość fraz powiązanych z jego ofertą. Wyszukiwanie fraz należących do długiego ogona, ma miejsce w przypadku użytkowników dokładnie precyzujących swoje oczekiwania związane z produktem. Tacy użytkownicy są dla sklepu internetowego bardzo ważni, ponieważ w ich przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo dokonania zakupu.

Nasi specjaliści badają ponadto działania konkurencji i na tej podstawie proponują zmiany w działaniu sklepu internetowego i jego szablonie oraz wdrożenie nowych funkcjonalności. Wprowadzenie tych modyfikacji ma na celu wyeksponowanie produktów danego sklepu wśród konkurencyjnych pozycji na liście wyników wyszukiwania oraz atrakcyjne przedstawienie ich zalet.

Specjaliści Działu Marketingu Internetowego, dzięki analizie pozycjonowanego serwisu i analizie konkurencji, doradzą klientom dobór najodpowiedniejszych fraz kluczowych, które zapewnią w zakładanym czasie wysoki wzrost sprzedaży.

 

Zamów bezpłatną wycenę